FALUTÕRTÉNET  FALU ADATOK  FÓRUM  FOTÓ ALBUM EGYÉB facebook  Magyarul  English  
Gy.I.K. Keresés Taglista Csoportok  - Regisztráció  - Profil  - Privát üzeneteid  - Belépés
rava - ravaszkodtak ?
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék > Fontos tudnivalók Raváról
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

ifj_kecskes_bela

Hozzászólás Elküldve: Szer. Feb. 07, 2007 11:53 am    Hozzászólás témája: rava - ravaszkodtak ? Hozzászólás az előzmény idézésével
olvastam a falu nevenek eredeterol szolo adatokat, legendakat.egy kimaradt.nekem olyat is meseltek hogy a "rava" szo a "ravaszkodtak" szobol szarmazik.Ugyanis a tatarjaras idejen (gondolom itt nem az 13 szazadirol van szo, hanem egy kesobbirol, hisz 1241 ben a falu meg nem a mai helyen allott) az emberek az erdobe menekultek ujra, az ugynevezett tatarlyukakba .De csak bizonyos menyisegu kajat tudtak magukkal vinni>ezert amikor az elfogyott a fefiak a hegyoldalon "beravaszkodtak" a faluba az ej leple alatt es elelmet csempesztek a fenn maradt csaladtagok szamara.persze lehet hogy ez csak szobeszed vagy kitudja....De mindenkepp anekdotanak elmegy Question

albert
Site Admin

Hozzászólás Elküldve: Szer. Feb. 07, 2007 2:18 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez a változatot nem hallottam, de érdekes. Very Happy Amugy a falu nevének az eredetéről több verzió is van.
Felhasználó profiljának megtekintésePrivát üzenet küldése
Vissza az elejére

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék > Fontos tudnivalók Raváról
1 / 1 oldal
    Időzóna: (GMT 0)

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.